Derneğimizin, Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) ve Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) işbirliğinde İZGÖREN Akademinin değerli eğitmenlerinin katılımıyla “Geleceği Yönetmek” konulu toplantımız 24 Kasım Cumartesi günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

Dernek üyelerimizin yanı sıra, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Sayın Hasan Ali EĞİNLİOĞLU, GÜNMARSİFED ve BASİAD üyeleri, BAÜ Uluslararası Bilgi ve Teknoloji Topluluğu ile BAÜ Borsa ve Yatırım Topluluğu öğrencilerinin de katıldığı programda, Sayın Ahmet Şerif İZGÖREN iş dünyasının temsilcilerine iş hayatında yönetimin şifrelerini anlattı.

 

Federasyon ve dernek başkanlarının 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladıkları açılış konuşmalarıyla başlayan programda; Sayın Ahmet Şerif İZGÖREN 21. Yüzyılın dünyasında kurumların uzun yıllar ayakta kalabilmesinin sırrının Sistem, Değerler ve İnsan birleşiminden oluştuğunu ve hepsinin birleşim noktasında Liderliğin olduğunu söyleyerek,“ Stratejik amaç ve hedefler sistemde; dürüstlük, güven, adalet ve inanç ise değer kavramlarında yer alıyor. Kurum içi iletişim ve yetki dağılımının etkin ve verimli işleyen organizasyon yapısı oluşturacak şekilde tasarlanması, iç ve dış çevreyi gerçek zamanlı olarak izleyip doğru kararları zamanında almayı sağlayacak raporlama ve analitik düşünme ise insan ögesine ait. Bu üç kavramı doğru ve etkin şekilde birleştirebilirseniz siz iyi bir lidersiniz demektir. Güçlü lider gelecek planlamasını en iyi yapabilen kişidir. Unutmayın! Siz geleceğinizi planlamazsanız, başkaları sizin için plan yapar. “ dedi.

 

Hayatınızı sürdürmek istiyorsanız koşmanız gerekiyor

21. Yüzyılda şirketlerin durumlarını değerlendirerek, kurumsallık üzerine konuşma yapan İZGÖREN Akademi eğitmeni Sayın Seda ALTUN; “Geleceğe koşmak herkesin hedefi, bunun için çevik olunmalı, çeviklik ise hız ve esnekliği gerektirir. Yaptığımız işi birileri bir yerlerde daha iyi yapıyorsa bir gidip bakmalıyız çünkü dış dünyadaki değişmeleri erken algılamak lazım.“ dedi.

 

İZGÖREN Verimlilik Modeli (İVME)

Şirketler için en sağlıklı döngünün; Öğrenme, Değişim ve Kurumsal gelişim olduğunu söyleyen İZGÖREN Akademi eğitmeni Sayın Ömer Emre KAYA; “Akıllı değişim modeli 5 adımda oluşuyor. Vizyon, ustalık, zihinsel modeller, birlikte öğrenme ve sistem düşüncesi. Modeli doğru işleyebilmesi için her parçanın kendi yerini almasını ve diğer parçalarla iletişim halinde olmasını sağlamalıyız. Çünkü, Değişim tepeden başlar ve alta kadar gelir.” dedi.

 

Program, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.