Derneğimizin bağlı olduğu Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’ nun (TÜGİK) 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 16 Kasım 2018 Cuma günü Bursa Crowne Plaza Otel’ de gerçekleştirildi.

Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI ile birlikte 8. Dönem TÜGİK Yönetim Kurulu asil üyesi olan Sayın Rahmi KULA, konfederasyon delegelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizin de katılım sağladığı TÜGİK ‘ in genel kurul toplantısında tüzük değişikliği ile ismi Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu olarak değiştirildi.

Genel kurulun tek genel başkan adayı olan ve delegelerin oy birliğiyle göreve yeniden seçilen  Sayın Erkan GÜRAL yaptığı konuşmasında; “Büyük TÜGİK Ailemizin fertleri olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. TÜGİK üyesi iş insanlarımızın sorunlarını çözme adına kamuyla iş dünyası arasında köprü olma görevimizi sürdüreceğiz. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ a yapacağımız ziyarette kendilerine sunmak üzere iş dünyasının ve üyelerimizin görüş, öneri  ve sorunlarını içeren kapsamlı bir rapor hazırlığı içerisindeyiz. 
Cinsiyet ayrımcılığını çağrıştıran bir ifade içermemek adına bugün verdiğimiz kararla yaptığımız isim değişikliği, camiamızın çok daha kapsayıcı bir yapıya sahip olmasını sağlayacaktır. TÜGİK büyük bir çatı kuruluştur ve Türk iş dünyasının gençlik aşısıdır
” dedi.

Yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı sonucunda, Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Asil üyeliğine, Sayın Rahmi KULA ve Sayın İbrahim ONUR TÜGİK Denetleme Kurulu Asil üyeliğine, BAGİAD Genel Sekreterimiz Sayın Volkan ALTINÖZ TÜGİK Denetleme Kurulu Yedek üyeliğine, BAGİAD Başkan Yardımcımız Sayın Emre ÇELİK ise TÜGİK Haysiyet Divanı Yedek üyeliğine seçildiler.

Başkanımız Sayın Emrah BİLCANLI, TÜGİK Ailesinin bir ferdi olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncelikle TÜGİK genel kurul sonucunun tüm camiamız adına hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönem çalışma kurullarına seçilen BAGİAD üyelerimiz başta olmak üzere,  Sayın Erkan GÜRAL’ ın Genel Başkanlığındaki 9. Dönem çalışma kurullarında görev alan tüm üyeleri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.” dedi.