İLGİLİ KONULAR
AK Parti B.B. Başkan Adayları ve İl Teşkilatı Derneğimiz Ziyaret Etti
AK Parti İl Kadın Kolları Üyeleri Derneğimizi Ziyaret Etti
BAGİAD 14. Olağan Genel Kurul Duyurusu
İYİ Parti Mv. Sayın İsmail OK ve İYİ Parti İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
Balıkesir Yediiklim Koleji Resim Sergisi Açılışı
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri
TÜGİK Yılın En İyi Sivil Toplum Örgütü Ödülünü Aldı
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
CAFELLA Açılışı

TÜGİK Yönetim Kurulu Toplantısı

Derneğimizin bağlı olduğu Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK)’ in yönetim kurulu toplantısı 12 Ekim Cuma günü dernek merkezimizde gerçekleştirildi.

TÜGİK Genel Başkanı Sayın Erkan Güral ve TÜGİK yönetim kurulu üyeleri ile birlikte BAGİAD Başkanımız Sayın Emrah Bilcanlı, aynı zamanda TÜGİK yönetim kurulu asil üyesi de olan Sayın Rahmi Kula’ yı Balıkesir Ticaret Odası’ nda ziyaretinin ardından sırasıyla; Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu’ nu makamında ziyaret ettiler. Ziyaretlerin ardından dernek merkezimize gelen TÜGİK yönetimi ile kısa bir toplantı gerçekleştirildi. Yönetim kurulu üyelerinin kendileri ve firmaları hakkında kısaca bilgi verdiği toplantıda, dünya ve ülke ekonomisine dair istişarelerde de bulunuldu.

Son dönemde yaşanan gelişmeler ve olumsuz havaya karşın demoralize olunmaması gerektiğini ifade eden Sayın Erkan Güral, şirketlerin, günün şartlarını göz önünde bulundurarak imkanları doğrultusunda yatırımlara devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Ülkenin içinden geçtiği zor şartlara rağmen frene basmamalıyız, frene basar, çarkları yavaşlatırsak sonrasında tekrar hızlandırmak çok zor olur. Hep birlikte bu şekilde yürümeye devam etmek zorundayız. Bizim de şu anda yaptığımız bu, diye konuştu.

Bu tür ekonomik dönemlerde her zaman fırsatların olacağına ve yatırımların iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Sayın Erkan Güral, “Balıkesir yapılan yatırımlar adına çok şanslı bir şehir. Hem coğrafi açıdan hem de kaynakları bakımdan oldukça zengin bir yer. Takip ettiğim kadarıyla Balıkesir organize sanayi bölgesi alanını devamlı genişleten ve hatrı sayılır büyük firmaların yatırımları için öncelikli olarak seçtikleri bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu çok gurur verici bir tablo.” dedi. 

Güçlü ekonomi ve güçlü Türkiye için başlatılan, “Enflasyonla Topyekün Mücadele” destek programına da değinen Sayın Erkan Güral, Bizler ülke istihdamına büyük oranda yön veren, ülkemiz için çalışan iş adamları olarak her zaman mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeliyiz. Konfederasyonumuza bağlı genç iş adamları dernekleri ve bünyelerinde yer alan üyelerimize büyük görevler düşmekte. Birlik olup, güçlü durarak bu işin de üstesinden geleceğimize inanıyorum.” dedi.

Ziyaretlerinden dolayıduyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Sayın Emrah Bilcanlı ise,”Tüm üyelerimiz adına geldiğiniz için öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Balıkesir’imiz için bu şekilde bir değerlendirmede bulunmanızdan dolayı çok memnun olduk. Türkiye’yi doyuran il olarak adından söz ettiren Balıkesir’imiz aynı zamanda osb alanında da büyük ilgi ve rağbet gören bir şehir. Yarattığı istihdam açısından, çok güçlü yerli firmalarımız var. Temmuz ayında açıklanan İSO 2017 verilerine göre, ilk ve ikinci 500 de BAGİAD üyesi olan birçok yerli firma bulunmaktadır. Takdir edersiniz ki bizler de bu sonucun haklı gururunu yaşıyoruz. Şahsım adına, önümüzdeki yıllar içerisinde de Balıkesir’ li firmaların bu başarı tablosunu devam ettireceğinden ve yeni firmaların ekleneceğinden hiçbir şüphem yok. Kısa süre önce başlatılmış olan “Enflasyonla Topyekün Mücadele” programında yer alarak sonuna kadar destek vereceğimizin, ayrıca İş adamları olarak öncelikle bölgemizi ve ülkemizi kalkındıracak, ileriye taşıyacak tüm çalışmalarda yer alacağımızın bilinmesini isterim.” dedi.

TÜGİK yönetim kurulu toplantılarının her ay farklı bir GİAD’ ev sahipliğinde yapılmasının konfederasyonumuz, federasyonlarımız ve GİAD’ lar arasındaki diyalogların artırılabilmesi adına son derece faydalı olduğunu düşünüyorumdiyen Başkanımız Sayın Emrah Bilcanlı, “ BAGİAD olarak sizlere daima kapımızın açık olduğunu bilmenizi ve en kısa zamanda üyelerimizle birlikle düzenleyeceğimiz yemekli toplantımızda sizleri tekrar ağırlamak isteriz. “ dedi.

Sayın Erkan Güral ise;” Yoğun ve aynı zamanda keyifli geçen Balıkesir programında bizlere eşlik ettiğiniz ve bizleri ağırladığınız için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum, elbette ki en yakın zamanda sizlerle tekrar bir araya gelmeyi istiyoruz.” dedi.

Günün anısına karşılıklı hediyelerin takdim edilmesinin ardından ziyaret sona erdi ve TÜGİK yönetim kurulu toplantısına geçildi.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.