İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel YILMAZ Derneğimizi Ziyaret Etti

Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel YILMAZ, Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Hakan ÖZDAMAR ve Karesi Belediye Meclis Üyesi Sayın Hakan ARDA dün derneğimizi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın başlatmış olduğu +2 İstihdam Seferberliği için yürütülen çalışmalar kapsamında ziyaretlerini sürdüren Sayın Yücel YILMAZ’ ın ziyaretinde, Başkanımız Sayın Rahmi KULA ve yönetim kurulu üyelerimiz de hazır bulundular.

Yapılan ziyarette öncelikle Karesi Belediyesi adına yapılan çalışmalar hakkında üyelerimize kısaca bilgi veren Sayın Yücel YILMAZ, yakın zamanda başlatılan ve ülkemizin büyümesi için son derece fayda sağlayacak istihdam seferberliği konusunda ; “ Türkiye’ de her şey çok kaliteli. Eğitimden tutun da sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda ülkemiz oldukça ileri seviyede. İş gücü konusunda da bu böyle fakat daha da ileri seviyeye getirebilmek ve ülkemizin ivme kazanması adına oldukça başarılı bir çalışma başlatıldı. Ülke olarak belki biraz kemerleri sıkarak ve elimizi taşın altına koyarak yapacağımız çalışmalarla ekonomik döngüyü kendi içimizde halletmemiz lazım. Bunun yanında inancımızın da olması ve kenetlenmemiz şart” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Sayın Rahmi KULA ise ; “ Daha öncede istihdam konusuyla alakalı olarak dile getirmiş olduğum konulardan biri meslek liselerine gereken önemin verilmesi ve itibar kazandırılmasıydı. Şuan da aynı düşüncelerimi koruyor ve eğer daha iyi iş gücü elde etmek istiyorsak, kalifiyeli elaman sağlayabileceğimiz meslek lisesi öğrencilerinin önünün açılması  ve bir an önce iş hayatına atılmaları konusunda destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. İş dünyası bu konuda çok duyarlı. Yardımlaşma duygumuz var ve herkese elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşları olarak belediyelerimiz ile birlikte çalışmalar yapılabilir. Biz her zaman bu tür konularda işbirliği yapmaya hazırız  “ dedi.

Sıcak ve samimi geçen sohbetin ardından Başkanımız Sayın Rahmi KULA misafirlerimize günün anısına hediye takdim etti.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.