İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

TEV Balıkesir Şubesi Üyeleri nden Derneğimize Ziyaret

Türk Eğitim Vakfı ( TEV ) Balıkesir Şubesi üyeleri dün derneğimizi ziyaret etti.

TEV Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Jale BAYRAKTAR, Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Tunay KARLIDERE, Gönüllü Kadın Kolları Başkanı Sayın Yıldız ALACA ve Gönüllü Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Sayın Füsun SONGUN ‘ un yapmış oldukları ziyarette yönetim kurulu üyelerimizde hazır bulundular.

TEV yönetiminin ve yönetim kurulu üyelerimizin kendilerini kısaca tanıtmalarının ardından, TEV’in genel yapısı, işleyişi ve faaliyetleri hakkında kısaca bahseden Sayın Jale BAYRAKTAR:” TEV bu yıl 50. Yılını kutluyor. Balıkesir şubesinin ise 35. kuruluş yılı. Yardımlaşmaya ve dayanışmaya gönül vermiş bireyler olarak çatısı altında toplandığımız TEV’in Balıkesir- Çanakkale bölgesinde bulunan bağışçıları ile çalışıyoruz. Kaynaklarımızın tamamı bağış olmak üzere genellikle; mutlu gün ve cenazelerde çelenk, özel gün kartları ve TEV adına yapılan çiçek siparişleri ile gelir sağlanmaktayız. Bunların yanında düzenlediğimiz geziler ve diğer etkinlikler ile bağışçılarımızın vasiyetleri ve hibeler genel anlamda bizim maddi kaynaklarımızı oluşturmamızda etkili rol oynamaktadır. Aile ve sosyal durumu okumasına çok fazla imkan tanımayan başarılı öğrencileri yaptığımız mülakatlar sonrasında  bursiyer olarak vakıf bünyesine alıyoruz. Onları, gezi, sinema , tiyatro vb etkinliklere götürüp , sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Lise, üniversite, doktora ve master yapan öğrencilere çeşitli miktarda burslar veriyor aynı zamanda liderlik özelliği olan, sosyal aktivitelere katılım sağlayan başarılı öğrencilerimize ise üstün başarı bursu veriyoruz. TEV, doktora ve master yapan öğrencilere burs veren tek vakıf olmasının yanı sıra aynı zamanda en yüksek fiyatla burs sağlamaktadır “ dedi.

Ziyaretlerinin nedenini Genç işadamları ile bir araya gelerek neler yapabiliriz? konusu hakkında bilgi alış verişinde bulunmak olduğunu dile getiren Sayın Jale BAYRAKTAR: “ Sizlerin üniversiteyi bitirip geri dönmesiyle  Balıkesir’ in yüzü değişti, ivme kazandı. Sizlerin destekleriyle öğrencilerimizin ufkunu açmak adına birçok şey yapılabilir. TEV Balıkesir Şubesi olarak,  siz gençlerle aynı platformda bir araya gelmeyi isteriz “ diye belirtti.

Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Sayın Rahmi KULA ise: “ TEV  bu anlamda kendini ispatlamış bir kurum. Bizler, ülkemiz ve Balıkesir’imiz için yapılacak en faydalı işlere gönül vermiş bireyleriz. Gençler adına yararlı olacak her türlü sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerde sizlerle bir arada olmayı ve birlikte hareket etmeyi çok isteriz. “ dedi.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.