İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

TÜGİK GENEL KURUL TOPLANTISI & İŞ ZİRVESİ 2017

Derneğimizin bağlı olduğu Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK)‘in Genel Kurul Toplantısı ve  İş Zirvesi,  16-19 Mart tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

 Türkiye’nin dört bir yanından 600 iş insanının katılımıyla gerçekleşen TÜGİK Olağan Genel Kurul toplantısında Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU önemli mesajlar verdi. 3 dönemdir TÜGİK Genel Başkanı olarak görev yapan Sayın Erkan GÜRAL’ın güven tazeleyerek 4’üncü kez başkan seçildiği genel kurulda ise Başkanımız Sayın Rahmi KULA ikinci kez TÜGİK yönetiminde yer aldı.          

Türkiye’nin, tabana yayılmış en güçlü STK’larından olan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu‘nabağlı federasyon ve GİAD başkanları, üyeleri, siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri, hafta sonu Antalya Titanic Deluxe Hotel Belek’te düzenlenen 7. TÜGİK İş Zirvesi’nde bir araya geldi. Başkanımız Sayın Rahmi KULA ise 20 dernek üyemiz ile birlikte zirveye katılım sağladılar. İki gün süren zirvenin konuk ve konuşmacıları ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Süleyman ORAKÇIOĞLU, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sayın Sinan ÖNCEL , DizaynVip Yöneticisi Sayın Erbakan MALKOÇ ve Sanatçı Sayın Cenk EREN idi.

Genel kurul konuşmasına; her zaman özel sektörün, girişimcinin, emek verenlerin yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ı anarak, iş dünyasına katkılarından dolayı şükranlarını sunarak başlayan TÜGİK Genel Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL, Türkiye’nin geleceğine ilişkin vatansever işadamları olarak ayrıca bir sorumluluk taşıdıklarının altını çizerek: “Bu sorumluluk; her ne olursa olsun, direnmeye, üretmeye ve büyümeye devam etmektir. Türkiye uzun bir süredir gücünü unutmuştu. Bu vesileyle yeni bir Türkiye yaratmalıyız. Mücadele yöntemini doğru seçtiğimiz takdirde, bizi durduracak hiçbir güç yoktur. Ne içerde, ne de dışarıda...” dedi ve geçtiğimiz hafta Hollanda hükümetince Türkiye’ye karşı sergilenen antidemokratik tutumu kınayarak,“Demokrasi ve özgürlüklere bağlılığını her vesileyle vurgulayan Hollanda makamlarının yasaklama ve kısıtlamalarla başlayarak şiddete dönüşen bu tavırları, Hollanda’daki Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna yönelik açık bir tacizdir. Bu tutum AB’nin küresel düzeyde siyasi bir güç olma çabasına zarar veriyor.”  diye belirtti.

Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi hainlere en güzel cevabı verdiğini hatırlatan Sayın Erkan GÜRAL konuşmasının sonunda Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’ na seslenerek: “Bu zor zamanlarda, işadamları olarak ayrıca bir sorumluluk taşıyoruz. Bu sorumluluk; her ne olursa olsun, direnmeye, üretmeye ve büyümeye devam etmektir. Bu hainlerin dünyanın birçok yerinde etkin olduklarını ve güçlü ticaret örgütleri kurduklarını biliyoruz. Sizden ricamız biz vatansever iş adamlarını her fırsatta yurt dışı gezilerinize dahil ederek buralarda ticaret yapmamıza yardımcı olun. Bu salonda ki vatansever iş adamları sizi mahcup etmeyecektir.” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL’ ın ardından konuşmasını yapan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ise TÜGİK’in üyelerine sahip çıkan çok saygın bir konfederasyon olduğunu ifade ederek, Bakanlık olarak, özellikle girişimci dış politika anlayışıyla iş adamlarının yurtdışında önünü açmak için çok çalıştıklarını, yurt dışında iş adamlarının önünü açmak için diğer bakanlıklarla beraber vize serbestliğini sağlamaya çalıştıklarını vurguladı ve  “Avrupa Birliği ile yıllardır esasen daha başından beri hak ettiğimiz ama 12 Eylül darbesinden sonra tekrar uygulamaya başladıkları, daha önce vize yoktu. Vizeyi de vatandaşlarımıza bir an önce kaldırması lazım. AB ile uzaktan yakından ilgilisi olmayan birçok ülkelerin vatandaşlarına serbest vizeyi sağladılar. En son Gürcistan’a da sağladılar ki bizim komşumuzdur. Adeta pasaportsuz karşılıklı kimlikle seyahatlerimizi yapabildiğimiz bir ülkedir. Bunda bir mahsur yok ama Türkiye’nin ve Türk milletinin bunu hak ettiğini, AB’nin de anlaması lazım. Ama biz yine dünyanın değişik bölgelerinde vizesiz seyahati sağlama için çalışıyoruz”dedi.

Konuşmaların ardından Genel Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL, Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’ na günün anısına plaket takdim etti.

Antalya programını değerlendiren Başkanımız Sayın Rahmi KULA aynı zamanda genel kurul sonucundan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek : “Öncelikle iş ve siyaset dünyasıyla bir araya geldiğimiz zirvenin bizler adına oldukça verimli geçtiğini belirtmek isterim. Olağan Genel Kurul toplantısını da gerçekleştirdiğimiz konfederasyonumuzun yeni dönem yönetim kuruluna tekrar seçilmek beni oldukça gururlandırdı. Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL ile geçtiğimiz dönemde birlikte çalışma fırsatı bulmuş, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla güzel bir sinerji yakalamıştık. Bu yıl da aynı başarılı çalışmaların içinde yer almak ve bölgemizi, Balıkesir’imizi daha farklı platformlarda tanıtmak ümidi ile başta Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL ve yeni yönetime seçilen arkadaşlarımı, şahsım ve dernek üyelerimiz adına tebrik ediyor, genel kurul sonucunun tüm camiamız adına hayırlı olmasını diliyorum. “dedi

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.