İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

GÜNMARSİFED 4. Mali Genel Kurul Toplantısı

Derneğimizin bağlı olduğu Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu ( GÜNMARSİFED) nun 4. Mali Genel Kurul toplantısı 24 Şubat Cuma günü federasyon merkezinde gerçekleştirildi.

GÜNMARSİFED Başkanı Sayın İsa Tamer ÇELİK’ in başkanlığını yaptığı genel kurul toplantısına Başkanımız Sayın Rahmi KULA ve federasyon delegelerimiz Sayın Ender AKÇA ve Barış AKSOY’ un yanı sıra BASİAD Başkanı Sayın Abdullah BEKKİ, BANSİAD Başkanı Sayın Yalçın CÖMERT, ÇASİAD Başkanı Sayın Erdal AKARSU ve BİSİAD Başkanı Sayın Zekai BAŞ ve delegelerde hazır bulundular.

Federasyon Başkanı ve Dernek başkanlarının açılış konuşmalarını yaptığı genel kurulda; GÜNMARSİFED Başkanı Sayın İsa Tamer ÇELİK federasyon çatısı altında yapılan faaliyetlerden bahsederek; “ Üyelerimize daha iyi hizmet verme adına aidat gelirleri dışında kaynak yaratmak zorundayız. Bunun en uygun yolu ise devlet ve AB hibelerini içeren projeleri üretmek ve hayata geçirmektir. Federasyonumuz için buradaki zorlu ise kuruluşumuzun yeni olmasından dolayı proje deneyimi kriteri ve bütçe kriterlerine takılmasıdır. Ancak projeler için 15 Temmuz sonrası zorlu bir süreç olmasına rağmen federasyonumuz adına iki önemli proje başvurusunda bulunduk. İlki, yüzde 60’ ı KOSGEB destekli olacak 2017 ve 2018 yıllarında 8 üye firmamıza maddi değeri 30 bin TL olan ihracat danışmanlığı sağlayacak kabul görmüş projemiz, ikincisi ise değerlendirme süresinde olan; Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yaptığımız 250 bin Tl tutarında, TR22 bölgesinde yaşayan 16-22 yaş arası maddi, manevi, etnik kimlik ve eğitim açısından dezavantajlı olan  gençlerin istihdamı sağlayarak , bölge ve ülke işletmeleri ile kurumlarına elde edilen teknolojik ve bilimsel araştırma ürününü sunarak kalkınmaya aracılık etmeyi hedefleyen projedir “ dedi.  Yapılan federasyon yönetim kurulu toplantıları ve yurtdışı gezilerinden kısaca bahseden Sayın İsa Tamer ÇELİK 15 Temmuz ve sonrası için ülkede yaşanılan olaylar ve gelişmelere değinerek, federasyon olarak ekonomik ve yapısal reformların önemine vurgu yaptıklarını dile getirdi.

Federasyon Sayman üyesi olan Başkanımız Sayın Rahmi KULA ise konuşmasında meslek liselerinin artırılmasının gerektiğinin altını çizerek; “ Milli seferberlik ülkemiz açısından çok önemli  bir konu, hepimiz buna destek olmalıyız. İşlerimiz iyi olsun ki biz bir değil 100 işçi çalıştıralım. Yeter ki ekonomi iyi olsun, işler rayında gitsin. İşsizlik var tamam ama kalifiye eleman bulmak açıkçası çok zor. Bence temel olarak buna parmak basmalıyız. Meslek liselerinin çoğalması gerekiyor. Aynı zamanda meslek liselerinin özendirilmesi adına da bir takım çalışmaların yapılması gerekiyor” dedi.

Balıkesir ve Çanakkale bölgelerinin problemlerinin ve sorunlarının aynı olduğunu vurgulayan Başkanımız Sayın Rahmi KULA; “Çünkü bizler aynı coğrafya da yaşıyoruz. Bazı farklılıklar göstersek de aynı şeyleri konuşuyoruz. Özellikle 18 mart Çanakkale köprüsünün yapılması ile bu yakınlaşmanın  birleşmenin daha da fazla olacağını düşünüyorum. Federasyonumuzun en büyük değeri o, birbirimize sinerji ve güç veriyor, önümüzdeki süreçte bu birlik ve beraberliğin daha iyi olmasını diliyorum” dedi.

BASİAD Başkanı Sayın Abdullah BEKKİ, BANSİAD Başkanı Sayın Yalçın CÖMERT, ÇASİAD Başkanı Sayın Erdal AKARSU ve BİSİAD Başkanı Sayın Zekai BAŞ’ da yaptıkları konuşmalarında, atlatmaya çalıştığımız bu zor süreçte ülke olarak birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin, herkesin taşın altına eline koyarak  reform adına bir şeyler yapmasının gerektiğinin altını çizdiler.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından genel kurul gündemine geçilerek toplantı bitiminde ise hatıra fotoğrafı çektirildi.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.