İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

BAGİAD 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Derneğimizin 13. Olağan Genel Kurul toplantısı 26 Kasım Cumartesi günü Balkonuk  Center’ da gerçekleştirildi.

AK Parti Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Mahmut POYRAZLI, CHP Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Namık HAVUTÇA, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın A. Edip UĞUR, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Cengiz ZEYBEK, Karesi Belediye Başkanımız  Sayın Yücel YILMAZ, Altıeylül Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU , Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail UĞUR, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Sayın Faruk KULA, TÜGİK Genel Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL  GÜNMARSİFED Başkanımız Sayın İsa Tamer ÇELİK , TÜGİAD Bursa Başkanı Sayın Onur ÖZKUL ve BASİAD Başkanı Sayın Abdullah BEKKİ’ nin de katıldığı genel kurulumuzda üyelerimizde hazır bulundular .

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ATATÜRK ve vatan uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından açılış konuşmasını yapan Başkanımız Sayın Rahmi KULA ;” 1992 yılında kurulan derneğimiz birkaç ay sonra 25. yılını dolduracak. Dile kolay geçen çeyrek asır…. Bizlerden önceki büyüklerimiz her dönemde derneğimizi bir adım daha ileriye taşıdılar. Liderliği, toplum bilincini, dayanışmayı ve birlikte hareket etmeyi amaçlamış olan Balıkesir Genç İşadamları Derneğimiz  itibar sahibi olan, güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Bundan sonrada aynı hedef ve doğrultusunda çizgisini bozmayarak yoluna devam edecektir. Dört yıl önce devraldığım bayrağı iki dönem boyunca değerli üyelerimizin de desteğiyle taşımış bulunmaktayım. Seçilmiş olduğum başkanlık görevim boyunca, yönetim kurulu arkadaşlarımla büyük emek ve özveriyle birlikte çıktığımız bu yolda hep birlikte yürüdük. İşe, farklı meslek gruplarından arkadaşlarımızı aramıza katarak ailemizi genişletmeyle başladık. Onlarla birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantılarımız, eğitimlerimiz ,gezilerimiz  ve daha birçok faaliyetlerle kendimizi geliştirmek , şehrimize ve ülkemize bir şeyler katmak için uğraştık. Bunun bir bayrak yarışı olduğunu düşünüyorum. Bizden sonra gelecek arkadaşlarımızın da hem derneğimizi hem de şehrimizi daha iyi temsil edeceklerini inanıyorum. Ayrıca derneğimizin hem iş dünyası hem sosyal anlamda okul görevi gördüğünü düşünüyorum…  Üyelerimizden gelen talep doğrultusunda bir dönem daha başkanlık görevini yürütmeye gönüllü oldum. Bu vesile ile gerçekleştireceğimiz genel kurulumuzun tüm üyelerimiz ve camiamız adına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum“ dedi.

Duracak mıyız, Durmayacağız…

Başkanımızın ardından söz alan TÜGİK Genel Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL ise; sivil toplum örgütlerinin, iş dünyası ve yerel yönetimlerle bu şekilde kucaklaşması ve bütünleşmesini önemsediğini dile getirerek ; “Böylesi güzel bir günde böylesi müstesna bir grubu bir arda görmek beni ziyadesiyle mutlu etti. Bu birlik ve beraberliğinizden dolayı sizleri tebrik ediyor, bu birlikteliğin gerek Balıkesir ve ilçeleri için gerekse bölgemiz için kalıcı olması temenni ediyor, ülkemiz ekonomisine çok kıymetli katma değerlerin oluşmasını diliyorum. 72 tane derneğimizin yer aldığı konfederasyonumuzun yaklaşık 10.000 üyesi bulunmakta , üyelerimiz de 500 farklı sektör ve meslek grubunda yer almaktır. Üyelerimiz bölgelerinde Türkiye ekonomisi için çalışıp konfederasyonumuz üzerinden ülkemize hizmet etme gayret ve çabası içerisindeler. Hızla büyüyüp gelişen ve genç nüfusa sahip bir ülke olarak çevremiz tarafından kıskanılmaktayız. Duracakmıyız , hayır durmayacağız!!! Buhranlı dönemlerden geçsek bile durağan yatırım yok , bekleyen işler yok , günlük iş ve yaşantımıza devam ediyoruz. Bunu yapabilecek başka ülke göremiyorum. Bu yüzden diyorum ki gün birlik olmak günü , gün beraber olma günü , yumruklarımızı birleştirip bir güç oluşturarak bu ülke ekonomisini daha güçlü yarınlara taşıma günüdür. Bu anlamda sivil toplum örgütlerine çok iş düşmekte ve sivil toplum örgütlerimizin hem öneminin bilinmesi hem de daha çok güçlenmesi anlamında iş dünyasının ve yerel yönetimlerin güç, kuvvet ve desteğine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum “dedi .

Ülkemizin kendinden başka dostu yok …

Öncelikle BAGİAD’ ın toplantısında olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın A. Edip UĞUR; “ Sayın GÜRAL’ ın da ifade ettiği gibi daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. 15 Temmuz darbe teşebbüsü Avrupa Birliği’nin çirkin yüzünü ve çifte standardını bir kez daha gösterdi. Darbe olduktan sonra hiçbir ülke Türkiye’ye geçmiş olsun dilemedi. Hepsi bekledi, hatta darbenin başarılı olmasını da arzu etti. Daha önce bir olay yaşansa haberler, röportajlar, naklen yayınlar vs hepsi yapılırdı fakat 15 Temmuz gecesi TBMM bombalandığında, 300’ e yakın insanımız şehit olduğunda bu olaylar karşısında bir tepki bile göstermediler. Bu da şunu gösterdi ki ; Ülkemizin kendinden başka dostu yok … Daha çok gayret edip çalışmamız lazım. Bu ülke bize ne verecek diye insanlarımız hesap ediyor. Ama kendimize şunu sormalıyız “ Biz ülkemize ne verebiliriz? Bu topraklar, şehit kanıyla sulanmış , ecdadımızın zamanında canını , kanını verdiği topraklardır. Bizler şuan rahat ve huzurlu yaşayabiliyorsak ecdadımızın yaptığı fedakârlıklardan dolayıdır “ dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sayın Mahmut POYRAZLI ise ; “Sizlerde bir arada olmaktan onur duydum. Sayın GÜRAL çok güzel konulara değindi. Kendisinin bu tip vesilelerle tekrar Balıkesir’ e gelmesini ayrıca iş adamı ve yatırımcı olarak da Balıkesir’imizde bulunmasını istediğimi belirtmek istiyorum. Daha öncede söylenildiği gibi ; Demokrasimize,  mili birlik ve bütünlüğümüze  karşı , İstiklalimiz ve istikbalimize karşı yapılmak istenen bu hain darbe girişimi sonrasında, BAGİAD’ ın çok değerli üyeleri olan sizlere, tüm Balıkesirliler gibi sergilediğiniz dik duruşunuzdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Her fırsat bulduğumda dile getirdiğim bir konuya değinmek istiyorum, Bizim İstiklalimize ve İstikbalimize kasteden, meclisimizi bombalayacak ve Cumhurbaşkanımızı öldürmeye teşebbüs edecek kadar ileriye giden bir terör örgütünün liderini kendi ülkesinde barındıran , halen daha örgütü yönetmesine fırsat tanıyan bir devlet asla benim müttefikim ve dostum olamaz. Aynı şekilde de Avrupa…. Tüm  sıkıntılara rağmen her şeyi atlatabilecek, yolumuza devam edebilecek bir millet, bir ülke ve bir devletiz. Birlik ve beraberlik içinde yaşamayı, üretmeyi güçlü bir lider ülke olmaya devam edeceğiz. Burada olduğumuz için ortak paydamız Balıkesir ve Türkiye. İnşallah bu ortak payda etrafında amacımız, hedefimiz bu olarak birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi

Son olarak kürsüye gelerek konuşmasını yapan CHP Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Namık HAVUTÇA’ da yaşanılan hain darbe girişiminden bahsederek ; “ Büyük üzüntüyle karşıladığımız ve ülke olarak bizi büyük şoka sokan 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye olarak çok büyük bir iç savaşın eşiğinden döndük diyebilirim. Mecliste bulunduğum o gece 90 metre önümde patlayan bomba neticesinde üzüntüsünü yaşadığım bu olay, milletin iradesinin kabesi olarak adlandırılan meclisin 7 kez bombalanması tarihimizde yaşadığımız en dehşet verici manzaralardan birisidir.  Bu olaydan sonra milletimiz büyük bir mücadele verdi, demokrasiye, özgürlüğe ve haklarımıza sahip çıktık ve şuanda bunun muhasebesini yapıyoruz. Bu hainlerin , siyasetin , eğitimin , sağlığın içerisinde nasıl örgütlendiğini gördük Devlete paralel oluşacak hiçbir yapılanmayı kabul edemeyiz. Bizlere bu acıları yaşatanlar elbet cezalarını çekecekler ve en ağır cezaları da alacaklarına eminiz. Balıkesirli olmaktan gurur duyuyorum çünkü bu topraklar kurtuluş savaşının özeti gibidir. Özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin ilk kıvılcımları bu topraklardan çıkmıştır. Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi, Balıkesir halkımız da iki değere çok önem vermektedir. Birincisi ay yıldızlı Türk bayrağımız ikincisi ise Mustafa Kemal ATATÜRK’ tür”  dedi

Konuşmaların ardından olağan genel kurulumuza geçilerek yeni dönem için kurulların seçimleri yapıldı.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.