İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

TÜGİK Mali Genel Kurul Toplantısı ve Yartgıtay 1. Başkanı Sn. İsmail Rüştü CİRİT Ziyareti

                                                                                                   

BALIKESİR GİAD Üyeleri TÜGİK Mali Genel Kurul Toplantısında Bir araya Geldi

Derneğimizin bağlı olduğu Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK)’in Mali Genel Kurulu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla geçtiğimiz gün Ankara JW Mariott Otel’de gerçekleşti.Başkanımız Sayın Rahmi KULA ve Yönetim Kurulu üyemizin de hazır bulunduğu toplantıda, TÜGİK Başkanı Sayın Erkan GÜRAL, Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa ELİTAŞ ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN açılış konuşmalarını yaptı.  Mali Genel Kurul’a ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema RAMAZANOĞLU Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Aktif Çağatay KILIÇ da katıldı.

TÜGİK Mali Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN şunları söyledi: “ Türk genç işadamlarının 26 yıldır sesi olan TÜGİK’in ortaya koyduğu yerli ve milli duruşa saygı duyuyorum. Yaşadığımız süreçte milletin de devletin yanında olması çok önemlidir. Bu anlamda TÜGİK’ in sergilediği duruş çok önemlidir. Geçtiğimiz yıl en zor dönemlerden birini yaşadık. Terör eylemlerinin artması, üst üste 2 seçim gibi hadiseler kimilerini karamsarlığa sürükledi. Ekonomik verilere baktığımızda moralimizi bozacak ciddi bir sıkıntı görmüyorum. Genç işadamlarına sesleniyorum; moralli olun, istikbal bizimdir, endişeniz olmasın.

TÜGİK'in Türkiye turistiyiz kampanyasını destekliyorum.

Yurtdışına turizme gitmeyin, turizm faaliyetlerinizi yurtiçinde yapın. Yerli malzemeyi kullanın. Bir zamanlar okullarımızda yapardık ya yerli malı haftası, şimdi de yerli malı yılı olsun. Sizlere çok önemli görevler düşüyor diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN; “Sizin için uzak diye meçhul diye bir yer olmamalı. Elini sıkmadığımız, gözüne bakmadığımız ortakla kalıcı iş yapamazsınız. TÜGİK'in üyeleri için yakında düzenleyeceği İran programını önemsiyorum” dedi.

TÜGİK Mali Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan TÜGİK Başkanı Sayın Erkan GÜRAL’ da konuşmasında  “Bu Sene Türkiye Turistiyiz” kampanyası ile ilgili bilgi vererek; “TÜRKİYE TURİSTİYİZ projemizle, turizmdeki olası düşüşe karşı, yurt dışına tatil için gidecek tüm vatandaşlarımıza, TÜGİK üyeleri olarak tatillerini bu sene ülkemizde geçirmeleri çağrısında bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayesinde bu çağrının güç bulacağını inanıyoruz. TÜGİK olarak, ülkemize ve ekonomimize ilave katkı sağlayacak çalışmaların da arayışı içindeyiz. Bu çerçevede TÜGİK üyesi 100 genç iş adamıyla ikili iş görüşmelerinde bulunmak üzere Nisan ayında İran’ı ziyaret edececeğiz,  TÜGİK olarak yeni Türkiye hedefi için çalışmaya devam edeceğiz ” dedi.

Çok önemli mesajlar vardı…

Aynı zamanda TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkanımız Sayın Rahmi KULA,TÜGİK Mali Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın çok önemli mesajlar verdiğini belirterek;“ Genç iş adamlarına duydukları güven ve alaka bizi son derece mutlu etmiştir. Bundan sonraki çalışmalarımızda bizim için önemli bir motivasyon kaynağı olacaktır. BAGİAD olarak kentimizi böyle bir önemli toplantıda temsil ettiğimiz için son derece mutluyuz. Genel Başkanımız Sayın Erkan GÜRAL’ a  bu  büyük organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

TÜGİK Başkanı Sayın Erkan GÜRAL program sonunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ a kaftan hediye etti.

TÜGİK Mali Genel Kurulu’ nun ardından, Başkanımız Sayın Rahmi KULA, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İ. Barış AYDIN ile birlikte Yargıtay Birinci Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT’ i makamında ziyaret ettiler.

Başkanımız Sayın Rahmi KULA derneğimizin genel yapısı ve yapılan faaliyetlerimiz hakkında kısaca bilgi vererek;” Yoğun gündeminiz arasında bizleri kırmayarak misafir ettiğiniz  için öncelikle şahsım ve dernek üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Balıkesir’imizde Sizler gibi değerli ve başarılı insanların yetişiyor olması, ülkemizin önemli yönetim organlarını temsil ediyor olması bizler için son derece onur verici bir durum. Edindiğiniz bilgi ve tecrübelerinizden üyelerimizin de faydalanabilmesi için sizleri en kısa zamanda derneğimizin misafiri olarak Balıkesir’imizde ağırlamak isteriz” dedi.

 Aslen Burhaniye’ li olan Sayın İsmail Rüştü CİRİT ise yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “ Hemşerilerimi burada görmek de beni son derece mutlu etti.  Sizler gibi değerli işadamlarından oluşan ve her alanda etkin roller üstlenen, birlikte güçlü sinerji oluşturabilecek gençlerin bir arada olması son derece güzel. “ dedi.

Balıkesir’in genel durumunun konuşulduğu, son derece sıcak ve samimi geçen sohbetin sonrasında Sayın İsmail Rüştü CİRİT Başkanımız Sayın Rahmi KULA’ ya en kısa zamanda derneğimizin misafiri olarak Balıkesir’ e geleceğinin sözünü verdi.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.