İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Y Kuşağını Yönetmek

Y Kuşağını Yönetmek konulu eğitim seminerimiz  üyelerimizin de katılımlarıyla Karesi Avm toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İzgören Akademi Eğitmenlerinden Sayın Oytun YUMŞAK’ ın sunumuyla gerçekleştirilen seminerimizde Dünya genelinde X, Y ve Z olarak adlandırılan genç kuşaklardan ; iş hayatında hemen yönetici olmayı planlayan , kendi düşüncelerinden asla vazgeçmeyen ve kural tanımayan nesil olarak tanımlanan Y kuşağı ile ilgili bilgiler verdi .

Öncelikle kuşaklar arasındaki farklılıkları ele alan Oytun YUMŞAK ; 1945 ve öncesinde doğanların geleneksel kuşak olarak adlandırıldığını , mizah anlayışları farklı olan ve onlara ciddi gelen şeylerin bizlere komik geldiğini, kişiliklerinin sadık , fedakar, tedbirli davranan ( sakla samanı gelir zamanı ) ve emir – komuta zincirine göre yaşayan kuşak olduğunu dile getirdi.

1946  - 1960 arasında doğan kişilerin ise patlama kuşağına dahil olduğunu belirten Sayın Oytun YUMŞAK, bu dönemde doğum oranının fazla olması sebebiyle çok kardeşliliğin olduğunu ve yeni ailelerin kurulduğu dönem olduğunu belirtti.

Sayın Oytun YUMŞAK, 1965 – 1980 arasında doğanların ise X kuşağına tabii olduğunu , bu kişilerin;  kuşkucu,girişimcilik duygusunun zayıf ve yaşamak için çalışmak gerekir felsefesiyle hayatını sürdürdüğünü dile getirdi.

Ne Olacak Bu Gençliğin Hali !!!şeklinde çok sıkça sorulan sorulara maruz kalan kuşağın ise 1981 – 2003  arasında doğmuş Y kuşağı olduğunu dile getiren Sayın YUMŞAK, rahat büyüyen bu neslin yaratıcı , girişimci ve bireyselliği seçen yönlerinin ağır bastığını belirtti. Sabırsız ve sadık olmadıklarını ve bu yüzden çok fazla iş değiştirerek çalışma hayatında başarıyı geç elde ettiklerinin altını çizen Sayın YUMŞAK, bu kuşağın para kazanmak için çalışmayı sürdürdüklerini diler getirdi.

Sayın Oytun YUMŞAK, kuşaklar arasındaki farklılıkları, seminerimize katılan misafirlerimizle birlikte canlandırdığı örneklerle anlatarak  katılımcıların eğlenceli ve hoş vakit geçirmelerini sağladı.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.