İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

GÜNMARSİFED ABD İstanbul Başkonsolosu Sayın Charles Hunter’ı Ağırladı

ABD İstanbul Başkonsolosu Sayın Charles HUNTER’ın, Derneğimizin bağlı olduğu Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED)’na gerçekleştirdiği ziyarette Federasyonu temsilen GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsa Tamer ÇELİK, Başkanımız Sn.Rahmi KULA ,BASİAD Başkanı Sn.Abdullah BEKKİ ve  BİSİAD Başkanı Sn.Zekai BAŞ hazır bulundular.

Görüşmenin başında GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Ağustos 2015 günü İstanbul’da Başkonsolosluğa yapılan terör saldırısından duydukları büyük üzüntüyü dile getirerek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsa Tamer ÇELİK; Sayın Başkonsolostan Bölgemiz firmaları ile Amerikan firmalarının temas kurma noktasında aracılık etmesini rica ederek, Amerikan firma CEO ve yöneticilerini Balıkesir’de ağırlamaktan, Balıkesir’de iş formu benzeri bir organizasyon yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Sayın Başkonsolos HUNTER Konsolosluk bünyesinde bir birimin bu yönde çalışmalar yürüttüğünü birim ile GÜNMARSİFED'in temasa geçmesinin faydalı olacağını ve Federasyon ile Konsolosluk arasındaki ilişkilerin devam ettirilmesi neticesinde işbirliklerinin ve bir araya gelme organizasyonlarının gerçekleşebileceğini ifade etti. Sayın Başkonsolos İstanbul’da 3. Havalimanı inşasını üstlenen firmaların Amerikan mevkidaşları ile görüşmeler sürdürdüğünü benzer işbirliklerin bölgemiz firmaları ile de yapılabileceğini dile getirdi.

GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı ve toplantıda bulunan yönetim kurulu üyeleri İstanbul Başkonsolosluğu organizasyonun da Bölgemize yapılacak organizasyon ve taleplerde her türlü  işbirliği ve desteğe açık olduklarını ifade ettiler.

Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleriminin kişisel işleri ile ilgili bilgiler de alan Sayın Başkonsolos; BASİAD Başkanı Sn.Abdullah BEKKİ’nin ortağı olduğu BEKSAN A.Ş. nin ABD’ye ihracat yapıyor olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkanımız Sn. Rahmi Kula 2016 yılında ABD’ye iş gezisi yapacaklarını dile getirerek, gezi dolayısı ile bölgemiz iş adaları için başkonsolosluktan yardım talebinde bulunurken, BİSİAD Başkanı Sn. Zekai BAŞ Biga ile ilgili bilgiler vererek bölgenin potansiyelleri ve Biga İş dünyası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD İstanbul Başkonsolosu Sayın Charles HUNTER, GÜNMARSİFED çatısı altında gerçekleşen iş dünyası birlikteliğini önemsediklerini, bu birlikteliğin bölge iş dünyası için yararlı olacağını ve GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsa Tamer ÇELİK' in ifade ettiği gibi Türkiye ticaretinin İstanbul’un dışına, boğazın ötesine taşınarak geniş bir coğrafyaya yayılmasının önemli olduğunu söyledi.

GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsa Tamer ÇELİK bölgemizin tarım, ticaret, enerji, sanayi ve doğal zenginlikler açısından önemli bir merkez olduğunu ve önümüzdeki yıllarda yükselen değer olmaya devam edeceğini dile getirdi.

ABD İstanbul Başkonsolosu Sayın Charles HUNETR, GÜNMARSİFED ile Başkonsolosluk bünyesindeki tarım ve ticaret şubelerinin koordineli bir şekilde işbirliği yapmasını önererek, bu iş birliği sonucunda Bölge işletmeleri ile ABD li işletmelerin bir araya gelme, iş yapma, iş forumu ve karşılıklı iş ziyaretleri yapılabileceğini ifade ederek, 2015 yılında devam eden programların birinde olmazsa 2016 yılındaki programlara katılım sağlanarak bu işbirliğinin gerçekleşebileceğini söyledi.

Bir saat süren görüşme sonrasında Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretten duydukları memnuniyetleri dile getirerek gerçekleşen ziyaretin ticari alanda yeni umutlar açacağına duydukları inancı ifade ettiler.  

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.