İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

TURKCELL Kurumsal Yemekli Toplantısı

Derneğimizin aylık olağan yemekli toplantısı 19 Mart 2014  Çarşamba günü BATİK’ te  gerçekleştirildi.

Üyelerimizin de katılımıyla , Turkcell Mobil Servisler Direktörü Sayın Ethem ELDEM   Turkcell Kurumsal Satış Direktörü  Sayın Çağatay AYNUR  ve Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetimi Grup Bölge Müdürleri Sayın Murat HARPUTLU ve Sayın Olcay AKGÜN’ ü ağıladık.

Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Rahmi KULA; “Bildiğiniz üzere teknoloji kavramı, dünyada çok hızlı ilerleme kaydeden bir sistemdir.Her geçen gün yenilenen bu teknolojilerin içerisinde şüphesiz ki en büyük pay haberleşme araçlarınındır. Haberleşme araçlarının son yıllardaki gelişimleri özellikle iş hayatında bizlerin işlerini kolaylaştırmakta , çalışmalarımızın daha hızlı ve güvenli bir şekilde devamlılığını sağlamaktadır.Daha bir iki yıl önce sadece kişisel bilgisayarlarımızdan yapabildiğimiz işlemleri artık ipad ya da cep telefonlarımızla kısa sürede yapabiliyoruz, elimizin altında bulunan bu teknolojiyle özellikle iş hayatımızda bizlerin en önemli yardımcılarından biri hali almaktadır.Mobil iletişim denildiğinde, Türkiye’ ki birkaç operatörden biri olan Turkcell’ in  ise genele bakıldığında kullanım yönünden büyük bir paya sahip olduğu gözlenmektedir.Keza dernek üyelerimizin %90‘ı operatör olarak  Turkcell’ i kullanmaktadır. Sunduğu yenilikçi uygulamalar ve sahip olduğu hizmet ağıyla ülke geneline baktığımızda Turkcell’ in ,başta iş dünyası olmak üzere kamu, kurum ve kuruluşlar,genç nüfus gibi kullanıcı alanının çok geniş olduğunu gözlemlemekteyiz”  dedi.

Başkanımızın konuşmasının ardından söz alan Turkcell Mobil Servisler Direktörü Sayın Ethem ELDEM  hazırladığı sunum ile eskiye oranla ülke genelinde %90 ‘ lara varan Turkcell kullanıcısı olduğunu belirterek, internetin yaygın olarak kullanılması , telefonların geçmişten günümüze kadar nasıl değişip geliştiğini , şu anda hayatımızdaki yeri hakkında bilgiler verdi.

Eski ve köklü firmaların teknolojiye ve gelişen modellere ayak uyduramaması onların sonunu getirebilir…

Örneğin, var olan çok önemli şirketlerden fotoğraf makinası firmaları , klavye üretim firmalarından tutun da  müzik kanalı niteliği taşıyan firmalara kadar yapmış oldukları tüm işlemleri şimdi akıllı telefonlar dediğimiz iletişim araçları tek tıkla yapabilmektedir.İşte bu yüzdendir ki modeller ve gelişen teknolojiye olan uyumsuzluk çok köklü şirketlerin dahi sonunu getirmek için yeterli oluyor.

Bunun için ne yapmamız gerekiyor? Hep takip , hep öğrenme , nasıl kullanabiliriz? gibi yaklaşımlarda bulunarak anlamak gerekiyor.

Teknolojiye ayak uyduralım,hayatı ilerletelim , Türkiye güçlü kalsın! Sadece sözle güçlü kalınmaz teknolojik alt yapı olması lazım.

Sayın Ethem ELDEM, 1994 ve sonrasında hayatımıza giren internet ile ilgili olarak ; İnternetin durmak bilmeyen bir büyümesi var.Şimdilerde 6 milyar kişi internette iş yapıyor.Sizde bu 6 milyarın içindesiniz ama şirkette ne kadar kullanılıyor, ne kadar verimli kullanılıyor bunları bilmeniz lazım.Çünkü önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde şirketinizin ilerleme hızını bunlar belirleyecek. Şirketinizin sosyal ağlar ile arası nasıl, sosyal medyada yayılan olaylara hızlı tepki verebiliyor mu ? Eğer firmanız sosyal ortamda  temsil edilemiyor, firmanız aleyhinde veya lehinde olanları duyamıyor, rakiplerinizle ilgili gelişmelerden haberdar olmuyor, müşterisinden bilgi alamıyor, herhangi bir gelişmeyi takip edemiyorsa bu kadar önemli bir damardan mahrum demektir. Bu sebeple internetin mobil sahada kullanımı oldukça önemlidir “ dedi.

Son olarak da geleceği şekillendirecek ve büyüyecek teknolojik konular olan , gerçek zamanlı pazarlama( rakipler arası eş zamanlı pazarlama ) , bulut bilişim( kiralama dönemi ),nesnelerin interneti ( telefon yada benzeri aletlerin tüm işlerimizi bizim yerimize halletmesi ,makinalar arası iletişim ( her türlü makinaların belli bir yerle karşılıklı konuşarak iletişim kurması ), akıllı gözlük , akıllı bileklik, akıllı saat , akıllı giysi ve akıllı haritalardan bahseden Sayın Ethem ELDEM üyelerimizin sorularını yanıtladı.

Başkanımız Rahmi KULA, yemekli toplantımız anısına Sayın Ethem ELDEM’ e plaket hediye etti.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.