İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
Protokol Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri
Geleneksel Kahvaltımız
MHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
Biz Bize Yemeğimiz
Türkiye İçin Bir Rekabet Endeksi Raporu Tanıtım Toplantısı
Üye Ziyaretleri
Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM İş Dünyası İle Biraraya Geldi
JCI Balıkesir Şubesi Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
ANKET

TÜGİK Genel Kurul Toplantısı

Derneğimizin bağlı olduğu Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK)’nun Olağan Genel Kurul Toplantısı 1 Mart 2014  Cumartesi günü TOBB İkiz Kuleleri'nde gerçekleştirildi.

Konfederasyona bağlı dernek ve federasyon yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği genel kurul toplantısının konuğu  Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek oldu.TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU' nun da katıldığı toplantıda Bakan ŞİMŞEK Türkiye’ nin şuan ki durumunu , gelecekte hedeflenen ve yapılacak projelerden bahsetti.

Açılış konuşmasını yapan TÜGİK Genel Başkanı Erkan GÜRAL ise Türkiye'nin dış politikasındaki dinamizminin ve yeni vizyonunun kendilerine heyecan verdiğini söyledi. TÜGİK olarak Türk girişimcilere yeni pazarlar bulmak için yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan Sayın Erkan GÜRAL, "Küresel piyasalardaki iş dünyasında söz sahibi olma çalışmamız da bu yüzdendir.  Zira küresel coğrafyada iş yapmanın ön koşulu kapıları zorlamaktır. Arkasında, Türkiye'nin marka değerini ve vizyonunu hisseden girişimcimiz için, tüm dünya cazip bir pazara dönüşecektir. İş dünyamız, Türkiye'nin küresel arenada yükselen gücünü devamlı kılacaktır. Şuna tüm yüreğimizle inanıyoruz ki, Türkiye önümüzdeki yıllarda, sadece ‘bölgesel güç’ olmakla kalmayacak, ‘küresel güç’ konumuna yükselecektir. Ortak hedefimiz; zengin, özgür ve mutlu bir Türkiye'dir. İşte, girişim hürriyetinin temeli buradadır ve demokrasi, bunun için şarttır” dedi.

Konuşmasında TÜGİK’in çalışmaları ve yeni dönem projeleri hakkında bilgide veren Sayın Erkan GÜRAL, şöyle devam etti: “Ekonomide kadınların girişimci olarak daha çok yer almasını sağlamak ve özellikle evde oturan genç kızlarımızı iş gücüne dâhil etmek amacıyla, yeni bir proje geliştirdik. Mavi Yaka ve Beyaz Yaka gibi tanımların dışında, TÜGİK olarak iş dünyası literatürüne 'Pembe Yaka' kavramını dahil ediyoruz. Bu projede hedef, kadınların iş dünyasındaki oranını arttırmaktır. Türkiye'nin önde gelen kadın yöneticilerini ve işverenlerini bu kampanyada yer almaya davet ediyoruz. "Pembe Yaka Projesi" altında toplanacak çalışmalara GİAD'larımızın faaliyet gösterdikleri il ve ilçelerden başlayacağız. Bu proje yalnızca kadın girişimci ve kadın çalışan sayısını arttırmakla kalmayacak, kadın üye sayımızı da arttıracaktır.Biz genç iş adamları,  ülkemize hizmet için varız. Biz, bu ülkenin sevdalısıyız” dedi.

Genel kurulda konuşmaların ardından TÜGİK Genel Başkanı Sayın Erkan GÜRAL, Sayın Mehmet ŞİMŞEK ve  TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU'na günün anısına plaket verdi.

Mevcut Başkan Sayın Erkan GÜRAL'ın başkanlığındaki tek liste ile gidilen seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rahmi KULA TÜGİK Yönetim Kurulu’ na seçilirken, 5. Dönem BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Levent TELLİOĞLU ve 10. Dönem BAGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın A. Sırrı YIRCALI ise TÜGİK 6. Yüksek İstişare Konsey üyeliğine seçilmişlerdir.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.