İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Yemekli Toplantı Konuğumuz Valimiz Sayın Ahmet TURHAN

Valimiz  Sayın Ahmet TURHAN’ ın katıldığı olağan yemekli toplantımız 13 Şubat Perşembe günü Yücel Et Lokantası’ n da gerçekleştirildi.

BAGİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanımız Sayın Fahri ERMİŞLER ve KOSGEB Balıkesir  Şube Müdürü Sayın Hüsamettin ÇAY ‘ ın da katıldığı yemekli toplantımızda üyelerimizde hazır bulundular.

Yaptığı açılış konuşmasında geçtiğimiz aylarda yapılan etkinliklerden kısaca bahseden Başkanımız Rahmi KULA; “Ocak ayı içerisinde üyelerimizle birlikte Manisa VESTEL Fabrikasını ziyaret ettik ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Nazif ZORLU ile bir araya gelerek öğle yemeği yedik.Vestel ürünlerinin imalat aşamasını yerinde gözlemlemiş olduğumuz gezinin şahsım adına çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kısa bir süre önce ise,  TÜGİK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erkan GÜRAL ve Yönetim Kurulu üyeleri derneğimizi ziyaret ettiler.TÜGİK Genel Kurul seçimlerinin yaklaşması münasebetiyle düzenlenen ziyarette üyelerimizin de katılımlarıyla öğle yemeği düzenledik “ dedi.

KOSGEB –BAGİAD işbirliği ile düzenlemiş olduğumuz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursumuzdan  da bahseden Başkanımız Rahmi KULA; “ Kursumuz kısa süre önce tamamlanmış bulunmaktadır. BAGİAD olarak girişimciliğe önem verdiğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Ayrıca kursa katılan girişimci arkadaşlarımızın, yeni kuracakları işlerinde başarılar dilerim”  dedi.

Başkanımızın ardından söz alan Valimiz Sayın Ahmet TURHAN, “ İnanıyorum ki , Balıkesir olarak önümüzdeki süreçte gerçekten belki uluslar arası boyutta iş adamlarımız yetişecek. Herşeyden önce dünya çok hızlı değişiyor.Bugün ürettiğiniz yarın eskimiş olabiliyor.Öyleyse büyümek ve sağlıklı büyümek ; ticareti , faaliyeti devam ettirmek açısından daima dinç kalmak ve uluslar arası düşünmek çok çok önemli .Hatta zaman zaman söylüyorum; Balıkesir ‘ de bir market veya büfe açacaksanız uluslar arası düşünmeniz lazım.Aksi halde başarılı olamazsınız. Kaldı ki bir fabrika veya büyük bir ticarethane planladığınızda sadece bölgesel değil dünya çapında planlamanız lazım.Artık sınırlar kalmıyor ve dünyadaki rekabet hızlı ve acımasız.Bugün bir çok ülkedeki savaşın gerisinde bile inlediğinizde ticaret var para var.Öyleyse uluslar arası düşünmek , planlamak ve bu doğrultuda hedef oluşturmak gerekmektedir “ dedi.

Yaptığı konuşmasında yeni nesil işadamlarına her zaman destek olacaklarını belirten Valimiz Sayın Ahmet TURHAN , kuracakları işlerinde başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından yeni üyelerimiz , Kaan ALTAN, Hakan SEVİLMİŞ , Bora YILDIZ , Mustafa DALBUDAK’ a plaketleri verilirken, düzenlenen törende 25 genç girişimci adaylarına ise sertifikaları verildi.Başkanımız Rahmi KULA ise günün anısına, Valimiz Sayın Ahmet TURHAN’ a plaket takdim etti.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.