İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

BAGİAD ın Konuğu TCDD 3. Bölge Müdürü Selim KOÇBAY

Derneğimizin aylık olağan yemekli toplantısı 9 Ekim 2013 Çarşamba günü Balıkesir Tenis İhtisas Kulübü' n de  ( BATİK) gerçekleştirildi.

TCDD 3. Bölge Müdürü Selim KOÇBAY' ın yanı sıra, Yük Müdür Yardımcısı Habil EMİR  ,Balıkesir Trafik Denetleme Koordinasyon Müdürü İbrahim DEMİRALP , Yol Şube Şefi İsmail KARAKOÇ , Balıkesir Lojistik Müdürü Hasan Şahin , Yol Bakım Onarım Şefi İbrahim SALDIR, ve Memur Sebahattin ÖZ '  ün katıldığı yemekli toplantımızda üyelerimiz de hazır bulundu. Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Rahmi KULA, geçtiğimiz aylarda  yapılan etkinliklerden kısaca bahsederek ;" Yönetim kurulu olarak bizler, düzenli olarak yaptığımız toplantılarımızda yeni dönem için sizlere daha faydalı olabilecek konukları getirmeyi planlamaktayız. Sizlere ve çalışanlarınıza yönelik eğitim ve seminerlere dayalı olacak toplantılarımızın duyurularını en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız. Ayrıca, KOSGEB destekli eğitim programlarının yapılacağı projelerimiz de gündemimizde yer almaktadır? dedi. Önümüzdeki aylarda yapılacak etkinler hakkında kısaca bilgi veren Başkanımız ;" Belki sizlerde yazılı basından takip etmişsinizdir. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Balıkesirli hemşehrimiz Sayın Mustafa ÇAĞAN 26 yıllık profesyonel yaşamını geçtiğimiz ay sonu itibariyle Microsoft Türkiye?de noktalamıştır.Bizlerin ricasını kırmayarak davetimizi kabul eden Sayın Mustafa ÇAĞAN, 24 Ekim 2013 Perşembe günü düzenleyeceğimiz yemekli toplantımızda bizlerle birlikte olacaktır"  dedi. Başkanımızın konuşmasının ardından söz alan TCDD 3. Bölge Müdürü  Selim KOÇBAY hazırladığı sunum ile Gökköy Lojistik Merkezi ve Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonu (BALO) hakkında bilgiler verdi.

Yaptığı sunumunda demiryolu taşımacılığının önemine işaret eden Sayın Selim KOÇBAY, Balıkesir' in demiryolu bakımından Türkiye' de önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Gökköy Lojistik Merkezi?nin tamamlanmasıyla yılda 1 milyon ton yükün taşınacağını kaydederek, Lojistik Merkezi' n de kademeli olarak 300 kişiye iş imkanı sağlanacağını da sözlerine ekledi. Gökköy Lojistik Merkezi' nin maliyet açısından tüm sanayicilere önemli oranda katkı sağlayabileceğini kaydeden Sayın Selim KOÇBAY, " Burası ,gümrük işleri için depolama, antre depo, stoklama gibi lojistik operasyonların bir bütün halinde yapılması sağlıyor.Burası, yaklaşık 211 dönüm üzerine oturdu ve yaklaşık 200 dönümlük genişleme sahası mevcuttur.Bu projeye bugüne kadar 42 milyon lira harcadık.Proje bittiğinde toplam 70 milyon Tl para harcamış olacağız.Buradaki atölye Türkiye' nin en büyük atölye ve depolarından biri olacak. Konteyner yükleme ve tok sahası, maden boşaltma havuzlarında hem maden taşınabilecek hem de elle işlemesi de yapılabilecek. Bu kapsamda Denizli, İzmir,Manisa, Uşak , Konya gibi bölgelerden yurtdışına taşınacak ihraç ve ithal ürünlerin elle işleme merkezi olarak hizmet verecek ve buradaki tesis hizmete girdikten sonra yıllık 1 milyon yük taşıması ve elle işlemesi yapılacak" dedi.

Kars - Tiflis Demiryolu Projes,  inşaatı devam eden bu projede yıllık 6,5 milyon ton yük taşınması hedefleniyor.Projenin devamı Marmaray ile Londra' dan bindiğimiz Pekin' e kadar raylı sistemle gidilebilme ve tüm yükleri Türkiye üzerinde toplama projesidir.

Dünya' nın en büyük banliyö sistemi, Aliağa- Bergama  50 kmlik bir banliyö projesidir. Bunun 37 km sini 3 hatlı olarak yapıyoruz. Çandarlı limanı dünyanın en büyük limanlarından biri olacak.Toplam banliyö sistemi 186 kilometre ile dünyanın en uzun banliyö sistemi haline gelecek ve yılda yaklaşık 550 bin yolcu taşıyacak.

Hızlı tren çalışmaları,Bursa- Bilecik arasında hızlı tren yol yapımı çalışmasının devamı Bursa ve Balıkesir' i bağlayan  projedir.İzmir- İstanbul hızlı tren projesi bittiğinde Balıkesir' deki hızlı tren projesi bitmiş olacak. Son olarak da BALO ? dan bahseden Selim KOÇBAY, " Bu proje bütün odaların ortak olduğu bir şirkettir, merkezi İzmir'dir.Şu anda ilk çalışmasına Manisa - Münih olarak başlamıştır.Buradan haftalık iki blok tren çıkartıyorlar.Ocak ayından itibaren de 5 trene çıkarmayı düşünüyorlar.Bu, Balıkesir Lojistik Merkezi açıldıktan sonra BALO projesi kapsamında bu organizasyon burada da devam etmiş olacak? dedi.

Sunumunun ardından üyelerimizin sorularını yanıtlayan Selim KOÇBAY' a , Başkanımız Rahmi KULA  saat kulesi şeklinde plaket hediye etti.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.