İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Adım Adım Büyükşehir

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN' in konuk olduğu "Adım Adım Büyükşehir" konulu konferansımız, başta dernek üyelerimiz olmak üzere, Balıkesir CHP Milletvekili Ayşe Nedret AKOVA, Balıkesir CHP Milletvekili Haluk Ahmet GÜMÜŞ , Eskişehir Milletvekili CHP Kazım KURT ,CHP İl ve ilçe yöneticileri, ilimiz protokolü , oda ve dernek başkanları ile diğer kurum ve kuruluşların da temsilcilerinin de katılımlarıyla , 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Balıkesir Sanayi Odası Rona YIRCALI toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Başkanımız Rahmi KULA yaptığı açılış konuşmasında ; "Adım Adım Büyükşehir?e doğru bugün Balıkesir ve BAGİAD adına çok önemli bir gün yaşıyoruz. İnanıyorum ki sizlerde benimle aynı düşüncedesinizdir. Şehircilik denildiğinde, çağdaş kent yaşamı denildiğinde, ülkemizde, aklımıza gelen ilk isim kuşkusuz ki Sayın Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen?i ağırlamaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz? dedi. Başkan Rahmi KULA ;?1992 yılında kurulan derneğimiz bugün 130 üyeye ulaştı. Aramıza yeni katılan 28 yeni üyemize huzurlarınızda tekrar hoş geldiniz diyor BAGİAD ailesine güç kattıklarını belirtmek istiyorum. Bizden önce görev yapan ve çok yararlı hizmetler sunan yönetimlerdeki arkadaşlarımızdan 2012 kasım ayında bayrağı devraldık. Bu kısa süre içinde "Aile şirketlerinin kurumsallaşması"  ve  "Güneş ışığından Elektrik üretimi"  gibi 2 önemli konuda toplantılar düzenleyerek uzmanların yararlı bilgilerini üyelerimizle paylaştık. Bugün bu toplantıların üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Balıkesir?in ve ülkemizin geleceğine katkı verme konusunda BAGİAD olarak bu tür toplantılarımızın devam edeceğini özellikle vurgulamak isterim. Bilindiği gibi İlimiz çok geniş bir coğrafyaya sahip. Bir kıyısı Ege diğer kıyısı Marmara denizine ulaşıyor. Büyükşehir ile birlikte merkezde oluşan 2 ilçe ile toplam ilçe sayımız 20'ye ulaştı. "Türkiye'yi doyuran il"  olarak çok gelişmiş tarım ve hayvancılığı, dünyanın en güzel zeytin ve zeytinyağlarıyla, dünyanın en önemli bor yatakları ve diğer madenleriyle ve her ilçesi adeta cennetten bir köşe olan turizm beldeleriyle Büyükşehir olmayı gerçekten hak etmiştir. Büyükşehir'in Balıkesir'e katkı sağlayacağından hiç şüphemiz yok" dedi. Eskişehir'i marka kent yapan Sayın Büyükerşen?in birçok davete katılamadığını biliyoruz. Bizleri kırmadığı ve en genç büyükşehirlerden birisi olan Balıkesir' de deneyimlerini bizlerle paylaşacağı için kendisine teşekkürlerimi ve şükran duygularımı sunuyorum, diyerek sözü Prof. Dr. Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN' e bıraktı.

Öncelikle , Büyükşehir? in zorlukları hakkında bilgiler veren Sayın Büyükerşen; büyükşehir belediye başkanı seçilecek kişinin işinin zor olduğunu vurguladı. Eskişehir? i bir Avrupa kentine çeviren Sayın Büyükerşen, yaptığı projelerle çektiği zorlukları anlatarak , projeye kaynak bulabilmek için Avrupa ?'da ki çeşitlik finans kuruluşlarını dolaştığını belirtirken , projelerin hazırlanmasında ise bilimden faydalandıklarının altını çizdi.Her şeyi Belediye ekipleri ile yaptıklarını belirten Sayın Büyükerşen " Bir şehir o şehirde yaşayan insanları ev ve işyerleri arasında mekik dokuyorsa , o şehir , yaşayan bir şehir değildir"  dedi. Prof. Dr. Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN, konferansta öncelikle Eskişehir' in nasıl değiştiği konusunda hazırladığı sunum ile açıklamalarda bulundu.

Sunumunun ardından Sayın Büyükerşen; Balıkesir' in büyükşehir olması konusuna , değinerek büyükşehirli olmanın avantajları ve dezavantajlarından bahsetti.Büyükşehirli olmanın dezavantajlarının arasında artacak vergilerin yanı sıra belediye il teşkilatında oluşacak yeni yapılandırmalardan bahsederek , büyükşehirli olmanın nimeti olduğu kadar külfetininde olacağının altını çizdi.

  Yaptığı sunumun ardından gelen soruları yanıtlayan Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN,daha sonra derneğimize yeni katılan üyelerimiz; Oktay ŞAHİN, ,Mesut SARI, Sefer ÇETİN,Rifat İMAN , Ahmet ŞENSOY,Ural GÜLTAN, Serkan BAYSAL, Mehmet ÇAVLAN,Özgür FİSKECİ ,Muharrem TÜFEKÇİ,Mehmet AKKAN, Efe VURAL, Erhan IŞIK, Ahmet DÖNDERDİ,Nihat ARABACI, Gökhan ŞENTÜRK,Taylan ÇALLIOĞLU, Ufuk ÖZTÜRK, Selçuk IŞIK, Orçun KUTBAY,Melih KARAKUŞ, Bekir TÜRKDEN, Cem SOYDAN,Orhan KARACA ' e  plaketlerini takdim etti.

Plaket törenin ardından Başkanımız Rahmi KULA; Sayın BÜYÜKERŞEN' Balıkesir hatırası olarak saat kulesinden yapılmış plaket, dokuma kilim ve Balıkesirspor forması hediye etti.

 

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.