İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
Protokol Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri
Geleneksel Kahvaltımız
MHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
Biz Bize Yemeğimiz
Türkiye İçin Bir Rekabet Endeksi Raporu Tanıtım Toplantısı
Üye Ziyaretleri
Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM İş Dünyası İle Biraraya Geldi
JCI Balıkesir Şubesi Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
ANKET

Türkiye de Güneşten Elektrik Enerjisi Üretimi

Tunçmatik Elektrik A.Ş. CEO'  su Sayın Mehmet ÖZER, KAR Enerji Sistemleri Yöneticisi Sayın Burak KARATAN , POWERGİE Enerji Sistemleri A.Ş. Yönetici Ortağı Sayın Murat ŞERBETÇİ ve üyelerimizin de katılımlarıyla ?Türkiye?de Güneşten Elektrik Enerjisi Üretimi? ile ilgili bilgilendirme toplantısının yapıldığı yemeğimiz  10 Nisan 2013 Çarşamba günü Balıkesir Tenis İhtisas Kulübü ( BATİK) toplantı salonunda  gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Rahmi KULA son zamanlarda gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsederek ; "Geçtiğimiz ay , AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Sayın A. Edip UĞUR ve AKP  yöneticileri derneğimizi ziyaret etti.Yönetim kurulu olarak hazır bulunduğumuz ziyarette, ülkemizin gündeminde yer alan  konu başlıkları ve içerisinde bulunduğu barış süreci konuşuldu. Görüşlerin bildirildiği toplantıda bizlerde BAGİAD olarak belirli sınırlar çerçevesinde sürece destek verdiğimizi , öncelikli hedefimizin ilimiz ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu belirttik" dedi.

 Geçtiğimiz haftalarda yapılan üye ziyaretleri ve üye alım çalışmalarından da kısaca bahseden Başkanımız Rahmi KULA ?Ege Genç İş Adamları Dernekleri Federasyonu ( EGİFED) in mart ayı yönetim kurulu toplantısını Bandırma Genç İş Adamları Derneği ( BANGGİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirdik.Söz konusu toplantıda genç girişimciliği destekleyici faaliyetler konuşulurken, EGİFED? in gündeminde yer alan EXPO 2020 ile ilgili, bölgemize sağlayacağı faydalar ve  adaylık çalışmaları üzerinde duruldu? dedi. Başkanımızın konuşmasının ardından , Sayın Mehmet ÖZER ;Türkiye' de Güneşten Elektrik Enerjisi Üretimi? ile ilgili sunumunu üyelerimize aktardı. Tunçmatik A.Ş. CEO? su Sayın Mehmet ÖZER, güneşte elektrik üretimi konusunun günümüzde büyük gelişme sağladığını ve Almanya' da 40 - 50 dönüm arazilerin bile güneş enerjisi tarlası haline getirildiğini söyledi. Sayın Mehmet ÖZER; " Türkiye? de elektriğin % 34? ü hidroelektrik sistemiyle % 62 si termik santrallerle üretiliyor.Bugün Türkiye' nin büyüme hızı Avrupa? nın 4 katı fazladır.Bu nedenle Türkiye? nin enerji üretimi  de 8 kat fazla olmalıdır.Güneş enerjisi temiz, çevreyi kirletmeyen  çok tasarruflu bir enerjidir. 100 yıl içinde elektriğin %63? ü güneşten üretilecektir.Güneşe yapılacak yatırım çok daha verimli, çok daha tasarruflu bir enerjidir. Almanya' da 69 bin MW elektrik güneşten üretiliyor.Çok büyük tarlaları bile güneş enerjisi tarlasına çevrildi.Güneş  enerjisiyle elektrik üretecek olan bir firma bu işe başladığında çok iyi bir malzemeyle 4 ay içinde montajı yapılır ve elektrik üretimi başlamış olur.En az 30-40 yıl bir kere yapılan yatırımdan verim alınır" dedi.

Yapılan sunumun ardından Sayın Mehmet ÖZER üyelerimizin sorularını yanıtladı.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.