İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

EGİFED Yönetim Kurulu Toplantısı

Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu , EGİFED, Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği ile biraraya gelerek bu ayki yönetim kurulu toplantısı Bandırmalı işadamlarının ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Federasyon ayrıca, Bandırma Ticaret Odası' nı da ziyaret ederek, yapılabilecek ortak projelere ilişkin fikir alış verişinde bulundu. 

Toplantıya derneğimiz başta olmak üzere ,Ege Genç İşadamları Derneği, Akhisar Genç İşadamları Derneği, Manisa Genç İşadamları Derneği ve Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği üyeleri katıldı. Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kocaman, Meclis Başkanı Muharrem İyianlar ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, genç girişimciliği destekleyici faaliyetler üzerinde duruldu.  

Açılış konuşmasını yapan EGİFED Başkanı Temel Aycan Şen, ilk olarak EGİFED faaliyetleri ve kurumsal yapısı hakkında bilgi verdi. EGİFED' in  Ege Bölgesi?nde yer alan genç işadamları derneklerinin ortak bir çatısı olduğunu vurgulayan Şen, bu çatının güçlenmesi için birlikte hareket etmenin ve güçbirliğinin önemine değinerek,  "Ege Bölgesi'nde yer alan 6 genç işadamları derneğinden kurulan bir oluşum olan EGİFED, her derneğin kendi kentinde ortaya koyduğu enerjiyi birleştirerek bölge çapında bir sinerji yaratmayı hedefledi. Başarıla çalışmalara da imza atıyor. Birçok  önemli faaliyete imza atmayı planlıyoruz. Yönetim Kurulumuzu Bandırma?da yaparak, ortak bir sinerji yaratmak istedik. Çeşitli görevlerde bulunmuş tecrübeli üyelerimizle biraraya gelip, fikirlerinden yararlanmayı amaçlıyoruz? diye konuştu. Bölgenin ekonomik ve ticari hayatını etkileyen etkinliklere destek vermeye özellikle gayret ettiklerini de vurgulayan EGİFED Başkanı, EXPO sürecine de işaret ederek, ?Bugün İzmir?in gündemindeki en önemli konu olan EXPO 2020 süreci, sadece İzmir?in değil tüm bölgenin gündeminde olmalıdır. Bu proje sadece bir tek kenti değil tüm bölgeyi etkileyecektir. Bu kapsamda bölgesel hareket etmeli, aktivitelerimizi bu yönde planlamalıyız. EGİFED olarak, biz toplantılarımızı yaptığımız farklı il ve ilçelerde, gerek ziyaret ettiğimiz valililik, belediye ve odalarda, gerekse toplantı yaptığımız GİAD üyelerine EXPO 2020'nin bölgemize sağlayacağı faydalarını anlatıyor, adaylık çalışmalarında hep birlikte çalışmayı hatırlatıyoruz. Bu süreçte EGİFED olarak görev alarak, şehrimize ve bölgemize katkı sağlamayı hedefliyoruz? diye konuştu. EGİFED olarak önümüzde aylarda birçok organizasyon düzenleyeceklerini de belirten Şen, "Bölgesel Tarım Zirvesi" başlığıyla EGİFED'in önemli bir çalışmaya imza atacağını kaydetti. Şen, "Bölge ekonomisinde önemli paya sahip olan tarım sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini sektör paydaşları ile masaya yatıracağız. Zirveyi, Haziran ayı içinde yapmayı planlıyoruz. Zirvenin sonuç raporu kamuoyuyla da paylaşılacak" dedi.  

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.