İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Aile Şirketleri ve Kurumsallaşma Eğitim Toplantısı

BAGİAD aylık olağan yemekli toplantımız 6 Mart 2013 Çarşamba günü Otel Basri toplantı salonunda  gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Rahmi KULA son zamanlarda gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsederek ; ?Geçtiğimiz haftalarda  yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile beraber  İl Emniyet Müdürümüz Sayın Halil KARATAŞ? ı ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Sayın Mahir ALKAN?ı makamında ziyaret ettik. Derneğimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik. Üniversitemiz ve BAGİAD olarak nasıl bir işbirliği içinde olabiliriz diye görüş alış verişinde bulunduk.

Bir önceki dönemde başlatılan ve diyaloglarımızı sıklaştırmak adına gerçekleştirdiğimiz üye ziyaretlerinde geçen hafta Ercan SÜRENKÖK, Serdar ŞEN,  Abdülkadir TÜFEKÇİ ve  Muharrem TÜFEKÇİ arkadaşlarımızı iş yerlerinde ziyaret ettik. Devamlı hale getirmeyi düşündüğümüz ziyaretlerimize önümüzdeki haftalarda kaldığımız yerden devam edeceğiz.

BAGİAD' da bugün itibari ile 117 üyemiz bulunmaktadır.Yönetim kurulu olarak derneğimize üye kazandırma çalışmalarına devam etmekteyiz.Sizlerinde bu konuda bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz. Son olarak aramıza katılan arkadaşlarımız, F. Ural GÜLTAN, Serkan BAYSAL, Ahmet DÖNDERDİ , Özgür FİSKECİ,Mehmet ÇAVLAN , Muharrem TÜFEKÇİ, Hikmet TEMEL ve Mehmet AKKAN' dır.Sizlerin huzurunda kendilerine bir kez daha hoş geldiniz diyor derneğimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.Yeni üyelerimiz birazdan kendilerini kısaca tanıtacaklar , bizler böylelikle onlar hakkında detaylı bilgi sahibi olacağız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği?nin araştırmasına göre Türkiye?de şirketlerin ortalama ömrü 12 yıldır. Şirketlerini 2. Nesilden 3. nesile aktaran aile şirketlerinin sayısı ise çok düşüktür. Bu akşam KOSGEB Girişimcilik Eğitmeni Sayın Murat TAŞKIN ve Uzman Psikolog Sayın Günnur KUZU aramızda bulunmaktalar. Kendileri, hepimizin yakından takip ettiği Aile Şirketleri ve Kurumsallaşma ile ilgili hazırladıkları sunum ile bizlere eğitim verecekler.Bu akşam eğitimin ilk kısmı yapılacak , ikinci kısım ise ileriki tarihlerde gerçekleştirilecektir. Verilecek eğitimin herkes adına faydalı olacağını düşünüyorum.? dedi.  Başkanımızın konuşmasının ardından yeni üyelerimiz kendilerini kısaca tanıttılar.

Üyelerimizin kendilerini tanıtmalarının ardından söz alan Sayın Murat TAŞKIN ; aile şirketlerinin yaşam evreleri , ikinci kuşağın kariyer yönetimi  esnaf doyumu dönemi , Türk işletme yapısı ve barılı kaynaklarda yazanlar ilke kalite kavramının gelişimini üyelerimize aktardı. İşletmeleri gemiye benzeten Murat TAŞKIN, gemilerin başlarında kaptanının olduğunu, bazen personelin ya da yükün değiştiğini ifade ederek , Türkiye? de 1948 öncesi kurulan ve devam eden çok az sayıda şirket olduğuna dikkat çekti .1900 öncesi kurulan 18 şirketin  hala ayakta olduğunu vurgulayan Sayın TAŞKIN, Türk işadamlarının bazen pire için yorgan yaktığını söyledi. Genç işadamlarına " Kendi yapımıza uygun kurumsallaşma modeli oluşturun " önerisinde bulundu. Şirketlerin doğup geliştiğini olgunlaştığını ifade ederek" Şirketler değişimi yakalayamazsa düşüşe geçer"  dedi.

Yaptığı konuşmasında örgüt ruhunun peşinde olunmasını , şirketlerin profesyonellere ihtiyacının olduğunu ve şirketlerde değişimin şart olduğunu belirten Murat TAŞKIN, insanlar gibi firmaların da birbirinden farklı olduğunu bir kağıt parçasının bazen firmaları zarardan kurtardığını söyledi.Kurumsallaşmaya işlerin iyi iken başlanması gerektiğinin altını çizerek, kurumsallaşmada liderin işin içinde olmadı gerektiğini belirtti.İşletmelerin bütün yapısında eğitimle değişim olmadı gerektiğine işaret eden Murat TAŞKIN, "Değişim; yeniden doğuştur "diye sözlerine ekledi. Yemekli toplantımızda söz alan Sayın Günnur KUZU" Üçüncü kuşaklar yeni kartalladır. İyi bir aile çok iyi bir kök , çok iyi bir kanat gerilerek oluşur.Gençler bulundukları ailelerin kültürüne göre gelişim sağlıyor.Aile şirketi dediğimizde gençlerin gelişimi şirketin için yetişerek  gelişimi oluşuyor.Neyi nasıl yapacağımızı daha küçük yaştan itibaren benliğimize kaydediyor. 6 yaşındayken bizlerde neyi nasıl, hangi yoldan gideceğimizi , dünyayı keşfetmeye başlıyoruz. Ailesi yapısında çocukların özgürlüğüne izin verilmez . Çok az özgürlük tanınır. Çocukların kanatlanıp tek başına uçmasına izin verilmez "şeklinde konuştu. Yapılan sunumun ardından konuk eğitmenlerimiz, üyelerimizin sorularını yanıtladılar.

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.