İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Yeni Türk Ticaret Kanunu

BAGİAD aylı olağan yemekli toplantısı 23 Mayıs 2012 Çarşamba günü Otel Basri toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yemekli toplantının açılış konuşmasını yapan Başkanımız Mert YAVUZ,geride bıraktığımız yaklaşık bir buçuk ay içerisinde  gerçekleştirilen ; üyeler ve eşleriyle gerçekleştirilen kahvaltı , tavla turnuvası ve EGİFED Yönetim Kurulu toplantısından kısaca bahsetti.Ayrıca Başkanımız Mert YAVUZ ; ?Son zamanlarda gerek yazılı basında , gerekse görsel alanda yeni Türk Ticaret Kanunu , konusu gündemde sıkça yer almaktadır. Bizlerinde yakından takip ettiği ve ilgilendiğimiz bu konuyu, alanında uzman kişilerden dinleyelim, tartışalım diye bu yemekli toplantımızda bu konuya yer vermek istedik. Dernek üyemiz olan Sayın Şahkan Saltık arkadaşımızın aracılığıyla , meslektaşı olan Sayın Bülent FIÇICI ile  bu akşam yeni Türk Ticaret Kanunu,  ticari işletme ve ticaret şirketlerine getirilen yenilikler ile ilgili hazırladıkları sunum ile ,bizleri bilgilendirecek? dedi.

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili üyelerimizi bilgilendiren Sayın Şahkan Saltık; Şirketlerin kendi bekaları için yeni TTK' yı mutlaka uygulamaları gerektiğini vurguladı.Herkesin kendini yeni TTK' ya hazırlaması gerektiğini , bu kanununun kesin olarak yürürlükte olacağını söyledi.1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan kanunun uygulama yönünden yürürlüğe girmiş gibi hareket edilmesini öneren Şahkan Saltık; "Şirketlerimizi ana felsefe olarak TKK yürürlükte diye kendilerini revize etmeyecek tam tersine şirketimizin bekası için kanunu şirketimizde uygulayacağız .Bu şirketlerin geleceği için büyük önem taşıyor. Yeni kanun şirketlerin şeffaflaşmasını istiyor " dedi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Sayın Bülent FIÇICI ;Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili sunumu detaylı bir şekilde üyelerimize aktarırken, gelen soruları da yanıtlandırdı.

Yemekli toplantının sonunda , Başkanımız Mert YAVUZ ; katılımlarından dolayı Bülent FIÇIÇI 'ya plaketini verirken, yeni üyelerimiz, Şahkan SALTIK Turgay PEKCAN, Turusan YANTURALI ve Zeynep YOLCU? ya  plaketleri takdim edildi.

                       

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.