İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Yeni Hizmet Binamızın Açılışı

Balıkesir Genç İşadamları Derneğimizin yeni hizmet binasına dün açıldı. Atatürk Mahallesi Bandırma Caddesi üzerindeki yeni BAGİAD hizmet bürosunun açılışında Vali Yılmaz ARSLAN, Belediye Başkanı İsmail OK, Emniyet İl Müdürü Ömer AYDIN, AKP Milletvekili İsmail ÖZGÜN, İGM Başkanı Mehmet Akif OKUR, İl Sağlık Müdürü Mehmet ÇALIŞKAN, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa ÇALTI, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Mahmut YAVUZ, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk KULA, BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK gibi iş dünyasının önemli isimleri katıldı.

BAGİAD'ın 1992 yılında kurulduğunu bıkmadan, yorulmadan çalıştığını söyleyen Başkanımız Mert YAVUZ, hizmet kalitesinin de artacağını vurguladı. Başkanımız; " Biz özel sektörün genç temsilcileri, büyük bir istekle bilgi ve becerilerimizi ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişmesi için gönüllü olarak sarf ediyoruz. Bu çalışma maratonunun içerisinde özellikle bürokratik sorunlar çalışmalarımıza sekte uğratmaktadır. Bizler bölge olarak kanun ve yönetmeliklere son derece saygılı ve gereğini yapan işadamlarıyız. Fakat ülkemizdeki bürokrasi mevcut kanun ve mevzuatı çözüm üreticisi olarak değil engel olarak ortaya koymaktadır. Bu tür anlayışla günümüz dünyasının rekabet şartlarına ayak uydurmamız mümkün değildir. Zaman ve enerji kaybediyoruz. Lütfen aynı gemide olduğumuzu ve aynı hedef doğrultusunda hareket ettiğimizin farkında olalım. Devletimizden hak etmediğimiz bir şey istemiyoruz. Bizler Balıkesirli iş dünyası olarak vergisini ödeyen, sigortasını ödeyen kayıt altında mükellefleriz. Türkiye?nin bu yüksek orandaki kayıt dışı ekonomisi biz kayıt altındaki mükelleflere zarar vermektedir. Bunun yanı sıra Teşvik konusunda da ilimizin mağdur olduğunu düşünüyoruz. Bölgesel teşvik uygulamaları bölgeler arasında farklılıklar yaratmaktadır. Artık günümüz uygulamalarında sektörel teşvik uygulamasına geçmek durumundayız. Desteklemesi gereken sektörleri ve teşviği hak eden işletmeleri desteklemeliyiz" dedi.

Yapılan açılış konuşmasının ardından yeni hizmet binamızın açılış törenine geçildi. Açılış kurdelesi Vali Yılmaz ARSLAN, Belediye Başkanı İsmail OK, Emniyet İl Müdürü Ömer AYDIN, AKP Milletvekili İsmail ÖZGÜN, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk KULA ve Başkanımız Mert YAVUZ tarafından kesildi. Ardından Başkanımız derneğimizi konuklarımıza gezdirdi. 

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.