İLGİLİ KONULAR
Üye Ziyaretleri
CHP Mv. Sayın Ahmet AKIN ve CHP İl Yönetimi Derneğimizi Ziyaret Etti
BAÜ IEEE Topluluğu Öğrencileri Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Geleceği Yönetmek
TÜGİK 6. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı
Üye Ziyaretleri
BAÜ Borsa ve Yatırımlar Topluluğu Derneğimizi Ziyaret Etti
Üye Ziyaretleri
Üye Ziyaretleri

Konuğumuz BAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Selim ERENTÜRK

BAGİAD mayıs ayı olağan yemekli toplantımız 27 Mayıs çarşamba akşamı Otel Basri' de gerçekleştirildi.

Balıkesir Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sn. Selim ERENTÜRK' ün konuk olduğu ve üyelerimizin de hazır bulunduğu toplantımız Başkanımız Sn. Fahri ERMİŞLER' in açılış konuşmasıyla başladı. Dekanımız ve üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkanımız Sn. Fahri ERMİŞLER " Geçtiğimiz ay BAGİAD Yönetim Kurulu ile Dekanımız Sn Selim ERENTÜRK' ü makamında ziyaret ettik. Sn Selim ERENTÜRK ile yaptığımız sohbet çok samimi ve sıcak geçti.Bizleri bütün içtenliğiyle ağırlayan Sn. Dekanımız ı üyelerimizle daha yakından tanıştırmak amacıyla bu ayki yemekli toplantımıza davet ettik.Sayın SELİM ERENTÜRK' e bizleri kırmayarak toplantımıza katıldığı için sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Balıkesir için yapılan en büyük projelerden biri olan Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi'nin şehrimiz ve halkımız için çok büyük yeniliktir.Bu konu üzerinde çok duruldu, şehrimizin buna ihtiyacı vardı.Bundan önce daha detaylı tedaviler için İstanbul, Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyorduk, hastanemizin şehrimize açılması bizim için büyük bir şereftir.BALGÜÇ Vakfı ve şehrimizin duyarlı insanları ile gerçekleştirilen yardımlarla en iyiye yaklaşan hastanemiz inşallah bundan sonra daha da gelişecek.Balıkesir için yapılması gereken ne varsa biz BAGİAD olarak yapmaya hazırız.BAGİAD üyelerimiz adına Dekanımız Sn. Selim ERENTÜRK'e geldiği görevde başarılar diliyor, hayırlı olsun diyorum" dedi.

Başkanımız Sn Fahri ERMİŞLER 'in ardından söz alan Dekanımız Sn. Selim ERENTÜRK konuşmasına öncelikle kendinden ve öğretim hayatından bahsederek başladı.İstanbul Tıp Fakültesi Kardiyoloji Enstitüsü Kalp Cerrahi Bölümü öğretim üyesi olan Sn. ERENTÜRK; "Amacımız tüm tedavi yöntemlerini kullanıp, en iyi yardımı ve tedaviyi yapabilmektir.Balıkesir gerek tarihi gerekse konumu sebebiyle son derece önemli ve civar şehirlerle bağlantısı kolay ortak nokta niteliğinde bir şehir.Balıkesir?in olanaklarından en iyi şekilde yararlanmaya çalışacağız örneğin bünyesinde bulunan şifalı suların değerlendirileceği bir proje geliştiriyoruz.Bunun yanı sıra gündemde olan sağlık hizmetlerinde yapacağımız çalışmalarla hastalarımızı en iyi şekilde tedavisini sağlayacağız" dedi. Sn Selim ERENTÜRK:?Yasalar açısından Tıp Fakülteleri 3. basamak sağlık kuruluşlarıdır.Mezuniyet sonrası öğrenci yetiştiren Tıp Fakülteleri Dünya ile bilgi alışverişinde bulunur,halkı aydınlatır, kılavuzlarla ve yayınlarla var olan koşulları ve imkanları en iyi şekilde kullanır.Bu sene eğitim ve öğretim hayatına başlayacak olan Tıp Fakültemiz gerçekleştirilen konferanslarla diğer illerin fakülteleriyle sürekli iletişim halinde kalıyor. Bunlardan biride 10 Haziran da yapılacak olan her yönde sporcu sağlığı  kongresi büyük çaplı bir organizasyon olacak,büyük takım kulüpleri de bizlere destek verecek. Hastanenin genel yapısından, araç, gereç ve tıbbi malzemeler hakkında bilgi veren Sn. Dekanımız ;en son teknoloji tedavi yöntemlerini kullanacağız, kadromuz son derece geniş ve deneyimli.Bölümünde uzman, yurt dışında çalışmış,güçlü bir kadroya sahibiz.Oluşturduğumuz sistemin en iyi şekilde çalışması için geliştirdiğimiz " Eğiticiyi Eğitme " yöntemiyle bizlerde eğitim göreceğiz.Bu sayede hem öğrencilerimize hem de hastalarımıza en iyi hizmeti vereceğiz" dedi. BALGÜÇ' ün sağladığı yardımdan da bahseden Sn. Dekanımız :" Vakıf sayesinde fakültemize yapılan yardım yapılan en büyük desteklerden biri, umuyorum ki sizlerin ve duyarlı halkımızın sayesinde daha da gelişip, güçleneceğiz.Sizlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum, çalışma hayatınız da başarılar diliyorum" dedi. Toplantımızın geri kalan kısmında da soru cevap şeklinde devam edilirken Sn Selim ERENTÜRK BAGİAD üyelerimizin sorularını cevaplandırdı.

Başkanımız Sn Fahri ERMİŞLER katılımlarından dolayı Sayın Dekanımıza plaketini takdim etti.BAGİAD ailesine yeni katılan üyelerimiz Sn. Mustafa ULUSOY, Sn. Cemal LOSTAR, Sn. Mehmet YAVUZ, Sn. Engin ASLAN ve Sn. Engin DEDELEROĞLU' ya plaketlerinin verilmesinin ardından toplantımız sona erdi.    

  Dernek Tüzüğü | Misyon & Vizyonumuz | Tarihçemiz  | Komisyonlar | Üyelik İşlemleri |  Faydalı Linkler | İletişim


Web Tasarım: Özgüweb - 2014 www.bagiad.org.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.